Reklama

Kukiz o „spotkaniu z Tuskiem”: idę do prokuratury

Przewodniczący Paweł Kukiz napisał na Facebooku, że w związku z fałszywymi informacjami, jakoby spotkał się we Wrocławiu z Donaldem Tuskiem, zawiadamia prokuraturę.

Publikacja: 28.12.2016 13:40

Kukiz o „spotkaniu z Tuskiem”: idę do prokuratury

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Przewodniczący Kukiz’15 zamieścił na swoim profilu zrzuty ekranu, na których są sugestie, że w przypadku przejęcia władzy przez opozycję miałby dostać posadę w nowym rządzie.

Wszystko zaczęło się od wpisu posłanki Iwony Machałek z Polski Razem, będącej w koalicji z PiS, która napisała 25 grudnia na Twitterze: „Czy ktoś wie o co chodzi Kukizowi? Chętnie ostatnio udziela wywiadów i albo daje się wkręcać albo….. !” – kończy się wpis posłanki.

Pod postem rozgorzała dyskusja. Jeden z wpisów głosi, że w nocy z piątku na sobotę doszło we Wrocławiu do spotkania szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, Kukiza, a także Bogdana Zdrojewskiego, byłego prezydenta Wrocławia, ministra kultury, szefa klubu PO (2005-2006) i europosła PiS Kazimierza Ujazdowskiego. Według wpisu, w spotkaniu wzięło udział jeszcze kilku innych liderów.

Ostatnio o rzekomym spotkaniu sporo się mówi, ale nie ma dowodów, że się odbyło. „Ostatnio pojawiła się plotka jakobym miał spotkać sie z Tuskiem we Wrocławiu :-) Oczywiście autorami plotki jest środowisko pisowskie i ich poplecznicy” – napisał Kukiz na Facebooku.

Dodaje, że uwikłana w sprawę jest posłanka rządzącej koalicji. „Na tweeterze "Bat na Świat" rzucil odpowiednie "info" a wątek pociągnęła Iwona Krystyna Michałek z domu Pychyńska (ur. 13 marca 1956 w Szczecinie) – polska nauczycielka i polityk, posłanka na Sejm VIII kadencji” – kontynuował muzyk.

Reklama
Reklama

Na koniec zapewnił, że sprawa trafi do prokuratury i dodał: „Powstrzymam się od komentowania metod walki politycznej koalicji PiS-SP-PR (zjednoczonej prawicy-red.), bo sam nie chcę do prokuratury trafić”.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Polityka
Prezydent zawetował ustawę o KRS. Oto jakie zapisy się w niej znalazły
Polityka
Rozłam w Polsce 2050 to dopiero początek? Ekspert nie wyklucza powstania nowej partii
Polityka
Czy prezydent Nawrocki paraliżuje rząd? Najnowszy sondaż przynosi wyraźny sygnał
Materiał Promocyjny
ROP na zakręcie. Bez kompromisu się nie uda
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama