Przewodniczący Kukiz’15 zamieścił na swoim profilu zrzuty ekranu, na których są sugestie, że w przypadku przejęcia władzy przez opozycję miałby dostać posadę w nowym rządzie.

Wszystko zaczęło się od wpisu posłanki Iwony Machałek z Polski Razem, będącej w koalicji z PiS, która napisała 25 grudnia na Twitterze: „Czy ktoś wie o co chodzi Kukizowi? Chętnie ostatnio udziela wywiadów i albo daje się wkręcać albo….. !” – kończy się wpis posłanki.

Pod postem rozgorzała dyskusja. Jeden z wpisów głosi, że w nocy z piątku na sobotę doszło we Wrocławiu do spotkania szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, Kukiza, a także Bogdana Zdrojewskiego, byłego prezydenta Wrocławia, ministra kultury, szefa klubu PO (2005-2006) i europosła PiS Kazimierza Ujazdowskiego. Według wpisu, w spotkaniu wzięło udział jeszcze kilku innych liderów.

Ostatnio o rzekomym spotkaniu sporo się mówi, ale nie ma dowodów, że się odbyło. „Ostatnio pojawiła się plotka jakobym miał spotkać sie z Tuskiem we Wrocławiu :-) Oczywiście autorami plotki jest środowisko pisowskie i ich poplecznicy” – napisał Kukiz na Facebooku.

Dodaje, że uwikłana w sprawę jest posłanka rządzącej koalicji. „Na tweeterze "Bat na Świat" rzucil odpowiednie "info" a wątek pociągnęła Iwona Krystyna Michałek z domu Pychyńska (ur. 13 marca 1956 w Szczecinie) – polska nauczycielka i polityk, posłanka na Sejm VIII kadencji” – kontynuował muzyk.

Na koniec zapewnił, że sprawa trafi do prokuratury i dodał: „Powstrzymam się od komentowania metod walki politycznej koalicji PiS-SP-PR (zjednoczonej prawicy-red.), bo sam nie chcę do prokuratury trafić”.