Reklama

Platon loguje się do sieci

Czy wielcy filozofowie korzystaliby z internetu, gdyby przenieśli się do naszych czasów? Wszyscy co do jednego. Niemniej żaden z tego faktu nie byłby dumny, a zapewne by się nim nawet nie chwalił.
Platon loguje się do sieci

Foto: AdobeStock

Używając formuły zaczerpniętej z „Nowych Aten” ks. Benedykta Chmielowskiego, można powiedzieć, że jaki jest internet, każdy widzi. I tak jak wobec tej XVIII-wiecznej encyklopedii łatwo wysuwać długie listy zarzutów, nie ujmując przy tym faktowi, że była to pierwsza rodzima powszechna kompilacja wiedzy, tak trzeba stwierdzić, że światowa sieć, chociaż obecnie ugina się pod ciężarem krytyki i wskazywanych przez ekspertów zagrożeń, jest pierwszym systemem pozwalającym na nieograniczony dostęp do wiedzy używanym przez większość ludzkości.

Pozostało jeszcze 96% artykułu

Zabookuj najlepsze treści na wakacje!

Skorzystaj z promocji wakacyjnej i zyskaj dodatkowe drukowane magazyny: Nauka i Historia.

Twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i ze świata.

Promocja dotyczy subskrypcji RP.PL na rok.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama