America First Policy Institute, czyli wierność Donaldowi Trumpowi ponad wszystko

Donald Trump nadal jest otoczony przez liczne grono wierzących w niego marzycieli. Dzięki nim powstał America First Policy Institute. Czy były prezydent zechce jednak skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia?

Publikacja: 25.08.2023 17:00

Publiczność oklaskuje byłego prezydenta Donalda Trumpa. gdy ten wygłasza uwagi podczas szczytu Ameri

Publiczność oklaskuje byłego prezydenta Donalda Trumpa. gdy ten wygłasza uwagi podczas szczytu America First Agenda Summit w hotelu Marriott Marquis. 26 lipca 2022 r., Waszyngton

Foto: Drew Angerer/Getty Images/AFP

Kayleigh McEnany była rzecznikiem prasowym Białego Domu od kwietnia 2020 r. do końca kadencji Donalda Trumpa. Niezwykle wierna, dzielnie walczyła z dziennikarzami, broniąc decyzji, wypowiedzi i zachowań przełożonego. To nie było łatwe, niemniej w niczym nie przypominała „głupiutkiej blondynki”. W końcu skończyła stosunki międzynarodowe na Georgetown University, studiowała na Oksfordzie, a skończywszy Harvard, została prawnikiem.

Niedawno podała w telewizji Fox News wyniki sondażu, z którego wynikało, że Trump w prawyborach republikańskich ma przewagę 25 pkt proc. nad najgroźniejszym przeciwnikiem – Ronem DeSantisem. Były szef wpadł w szał i ją zwyzywał. „RINOS (Republican in Name Only – Republikanin tylko z nazwy) i globaliści mogą ją sobie zabrać. Fox News powinien zatrudniać PRAWDZIWE gwiazdy!” – napisał w internecie. Padły też inne zgryźliwe słowa. Jaki był jej niewybaczalny, oczywiście zdaniem Trumpa, grzech? Nie podała innego sondażu, w którym miał on 34 punkty przewagi.

Pozostało 94% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Bajka o inteligenckim etosie
Plus Minus
Michał Szułdrzyński: Do zobaczenia po zwycięstwie
Plus Minus
„Czarodziejska góra”: W cieniu wielkiej góry
Plus Minus
Marek Stelar: Sprzyja mi noc
Plus Minus
Dziewictwo utracone w Paryżu
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy