America First Policy Institute, czyli wierność Donaldowi Trumpowi ponad wszystko

Donald Trump nadal jest otoczony przez liczne grono wierzących w niego marzycieli. Dzięki nim powstał America First Policy Institute. Czy były prezydent zechce jednak skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia?

Publikacja: 25.08.2023 17:00

Publiczność oklaskuje byłego prezydenta Donalda Trumpa. gdy ten wygłasza uwagi podczas szczytu Ameri

Publiczność oklaskuje byłego prezydenta Donalda Trumpa. gdy ten wygłasza uwagi podczas szczytu America First Agenda Summit w hotelu Marriott Marquis. 26 lipca 2022 r., Waszyngton

Foto: Drew Angerer/Getty Images/AFP

Kayleigh McEnany była rzecznikiem prasowym Białego Domu od kwietnia 2020 r. do końca kadencji Donalda Trumpa. Niezwykle wierna, dzielnie walczyła z dziennikarzami, broniąc decyzji, wypowiedzi i zachowań przełożonego. To nie było łatwe, niemniej w niczym nie przypominała „głupiutkiej blondynki”. W końcu skończyła stosunki międzynarodowe na Georgetown University, studiowała na Oksfordzie, a skończywszy Harvard, została prawnikiem.

Niedawno podała w telewizji Fox News wyniki sondażu, z którego wynikało, że Trump w prawyborach republikańskich ma przewagę 25 pkt proc. nad najgroźniejszym przeciwnikiem – Ronem DeSantisem. Były szef wpadł w szał i ją zwyzywał. „RINOS (Republican in Name Only – Republikanin tylko z nazwy) i globaliści mogą ją sobie zabrać. Fox News powinien zatrudniać PRAWDZIWE gwiazdy!” – napisał w internecie. Padły też inne zgryźliwe słowa. Jaki był jej niewybaczalny, oczywiście zdaniem Trumpa, grzech? Nie podała innego sondażu, w którym miał on 34 punkty przewagi.

Pozostało 94% artykułu

Twoje źródło rzetelnych informacji w czasie wyborów.

Relacje na żywo, analizy, cotygodniowe sondaże oraz komentarze.

Dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykuły z Rzeczpospolitej i Plus Minus.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.

Plus Minus
Kosmiczna geometria Zofii Artymowskiej
Plus Minus
„Georgie ma się dobrze”: Jaka córka, taki ojciec
Plus Minus
Jan Maciejewski: Wielki błękit
Plus Minus
Robert Mazurek: Ballada o przemycie jaj
Materiał Promocyjny
SSC/GBS Leadership Program 2023
Plus Minus
„Ptak Dodo, czyli co mówią do nas politycy”: Dodo, kuzyn Dudiego
Plus Minus
Wina Mazurka. Fartuszek i kieliszek