Osobliwość i nowy wspaniały świat. W co wierzą architekci przyszłości z Doliny Krzemowej?

Sztuczna inteligencja w wizji jej najbardziej wpływowych twórców wykracza daleko poza biznes i zarabianie pieniędzy. Jest to idea motywowana religijną wiarą, której podstawy są znacznie starsze niż wynalazek komputera.

Publikacja: 11.08.2023 10:00

Peter Thiel

Peter Thiel

Foto: Bloomberg

Ludzie mają do wyboru zaakceptować śmierć, wyprzeć ją albo walczyć z nią. Myślę, że nasze społeczeństwo zdominowane jest przez tych, którzy ją wypierają lub akceptują, natomiast ja wolę z nią walczyć” – powiedział kilka lat temu w wywiadzie dla „Telegraph” Peter Thiel. 56-letni obecnie współzałożyciel PayPala od dawna poszukuje sposobów na nieśmiertelność, a jako inwestor realizuje część tych poszukiwań w ramach swojej pracy. Fundusze Thiela w swoich portfolio mają wiele firm działających w obszarze biotechnologii, które planują ulepszenie ludzkiego układu immunologicznego czy opóźnienie procesów starzenia.

Pozostało 97% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Kataryna: Niezasłużone szczęście obrońcy ministra Romanowskiego
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Plus Minus
Nowa dyrektorka PISF: Dialog i transparentność to fundamenty mojej pracy
Plus Minus
J.D. Vance. Nawrócony na Trumpa
Plus Minus
Atomowe szachy poza kontrolą
Plus Minus
„Wracamy do Przodownika”: Dobre żarty z piwnicy