W czasie procesu oskarżony o zbrodnię terrorystyczną przyznał się do pięciu morderstw i zaprzeczył 18 spośród 124 usiłowań morderstwa, które zarzucał mu prokurator.
„Mam nadzieję, że go dopadną wyrzuty sumienia i wtedy będzie musiał z tym żyć, co zrobił". Kiedy adwokatka Sunita Memetovic w czasie mowy końcowej wypowiedziała te słowa, Akiłow pokazał środkowy palec. Memetovic nie sądzi, by gest był skierowany właśnie do niej. W czasie bowiem zeznań jej klientki, 80-letniej Romki, (przeżyła Holocaust, nie tylko zamach terrorystyczny w Sztokholmie, w którym została trafiona betonowym lwem w różne części ciała) Uzbek okazywał poruszenie jej narracją – tłumaczyła po rozprawie. Żałowała tylko, że sędzia gestu nie zauważył.
Sędzia Ragnar Palmkvist komentował potem, że mogło to oznaczać „ palec Boży" albo dżihadystyczny gest lub znak „f... you". Upomniał Akiłowa, by więcej tego nie robił, ale jednocześnie dostało się obronie. Istnieją powody, dla których warto się zastanowić nad wyborem cytatów do mowy końcowej – podkreślił. Adwokatka Memetovic użyła w niej mianowicie sformułowania swojej klientki„Fuck you, ty pajacu".
Sunita Memetovic sądzi, że zachowanie Akiłowa to oznaka zmęczenia po długim procesie, ale też, że jej mowa zrobiła wrażenie na Uzbeku. Gdyby nie ten eksces, można by stwierdzić, że proces przebiegł bez zgrzytów.
W ostatnim dniu rozprawy mowy końcowe wygłosiło pięciu przedstawicieli powodów, którzy podkreślali, że zeznania pokrzywdzonych przebiegły sprawnie. To przypisywać można w dużej mierze wsparciu dla świadków ze strony władz i pomocy dla ofiar przestępstw. Wszyscy prawnicy orzekli też zgodnie, że roszczenia finansowe są wyjątkowo wysokie, ponieważ i przestępstwo należy do wyjątkowych. W Szwecji odszkodowania są bardzo niskie. Za cierpienie z powodu utraty osoby bliskiej otrzymuje się 60 tys. koron.