Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 15.07.2017 14:30 Publikacja: 15.07.2017 14:30
Foto: Fotorzepa, Jakub Dobrzyński
Dyrekcja montesoriańskiej szkoły w jednej z dzielnic Hagi, zamawiając fotografa, nie wiedziała, że umówiony termin przypada w ważne święto muzułmańskie. Kiedy wyszło to na jaw, nie udało się już zmienić dnia uzgodnionego z fotografem. Sąd rejonowy w Hadze uznał, że pośrednio doszło do dyskryminacji i naruszenia prawa dzieci do równego traktowania. Choć szkoła zamówiła drugi raz fotografa do zrobienia nieobecnym zdjęć, władze placówki nie zaproponowały początkowo żadnego rozwiązania, ani nie chciały przeprosić. Rodzice planują przekazanie odszkodowania na cele dobroczynne. Nie wiadomo, czy szkoła będzie się odwoływać od wyroku.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Rozporządzenie pozwalające na uznaniowe odstępstwa od stosowania Systemu Losowego Przydziału Spraw to poważny re...
Uchwała SN z 24 września jest doskonałym przykładem transpozycji orzeczenia europejskiego, połączonej z poszukiw...
To nie usprawnienie pracy sądów, jak zapewnia Waldemar Żurek, i nie wprowadzenie „sądów na telefon”, jak grzmi o...
Argumentacja ministrów, sędziów i profesorów w debacie o praworządności przypomina anegdotę o kobiecie, która po...
Osoby posiadające broń dla celów ochrony wymykają się z systemu instytucjonalnej kontroli, bo nie należą do klub...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas