Karczewski, który sam ukończył studia medyczne w 1981 roku i był w spekulacjach medialnych przedstawiany jako potencjalny kandydat na następcę Konstantego Radziwiłła, podziękował odchodzącym ministrom za ich pracę. Miejsce w rządzie stracili Witold Waszczykowski, Antoni Macierewicz, Jan Szyszko, Anna Streżyńska i właśnie Radziwiłł.

"Żaden minister w tak krótkim czasie nie zrobił tak dużo dla polskiej służby zdrowia" - napisał Karczewski na Twitterze o Radziwille. W tym kontekście wymienił program "Leki 75 plus", skierowany do pacjentów, którzy w dniu wystawiania recepty na leki ukończyli 75. rok życia, ze schorzeniem mieszczącym się w zakresie wskazań objętych refundacją.

Wspomniał też o wprowadzeniu sieci szpitali, który to projekt miał usprawnić organizację udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez szpitale oraz przychodnie przyszpitalne i poprawić dostęp pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach. Za tę decyzję ostro krytykował Radziwiłła m.in. były minister zdrowia w rządzie PO-PSL Bartosz Arłukowicz.

Przeczytaj » Arłukowicz: Radziwiłł najbardziej ideologicznym ministrem 25 lat

Karczewski wspomniał też o zwiększeniu nakładów na ochronę zdrowia. "Nowemu ministrowi Łukaszowi Szumowskiego życzę sukcesów w pracy na rzecz Dobrej Zmiany" - napisał marszałek Senatu.