Grupa J.W. Construction w ciągu trzech kwartałów br. wypracowała 123 mln zł przychodów, to ponad trzy razy mniej niż rok wcześniej i poniosła 25 mln zł straty netto wobec 38 mln zł na plusie na koniec września 2019 r. Straty zanotowała zarówno część deweloperska, jak i hotelarska.

W ciągu trzech kwartałów firma przekazała klientom 154 mieszkania wobec 593 rok wcześniej. Przychody skurczyły się o blisko 80 proc., do 75,3 mln zł. Marża brutto ze sprzedaży zjechała z 26,1 proc. do 19 proc. Zysk brutto ze sprzedaży był niższy o ponad 80 proc. i wyniósł 14,2 mln zł. To za mało, by pokryć koszty sprzedaży i ogólnego zarządu, dodatkowo stratę pogłębiła aktualizacja wyceny nieruchomości inwestycyjnych.

Część hotelarska w ciągu trzech kwartałów zanotowała 35 mln zł przychodów, o 41 proc. mniej rok do roku. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 0,68 mln zł wobec 12,2 mln zł na plusie rok wcześniej. Spółka prowadzi hotele Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy Zdroju, Hotel Dana w Szczecinie oraz sieć popularnych hoteli 500.

- Wykazane wyniki, istotnie gorsze niż przed rokiem, są pokłosiem małej liczby przekazanych lokali, co jest ściśle związane z cyklem realizacji inwestycji – mówi cytowana w komunikacie Małgorzata Szwarc-Sroka, członek rady nadzorczej J.W. Construction odpowiadająca za relacje inwestorskie. - Spółka ma potencjał do uruchomienia ponad 5,2 tys. lokali, z czego 2,6 tys. planuje rozpocząć w przyszłym roku. Projekty znajdują się w różnych lokalizacjach, największe w Gdańsku (636 lokale) i Pruszkowie (462 lokale) - dodaje.

Menedżerka podkreśla, że istotnym elementem strategii są domy w technologii prefabrykacji drewnianej, w oparciu o własną fabrykę w Tłuszczu. - Na osiedlu Villa Campina docelowo powstanie 175 luksusowych domów ekologicznych i energooszczędnych. Jest to wstęp do produkcji wielorodzinnych domów w technologii prefabrykowanej, szkieletowej, eko-budownictwa, dopracowanego do perfekcji przez Skandynawów, trwałego i doskonale sprawdzającego się w naszych warunkach klimatycznych – mówi Szwarc-Sroka.

W ciągu trzech kwartałów deweloper sprzedał 500 mieszkań, o 32 proc. mniej rok do roku.