Oczywiście kwota ta nie zawiera opłat za media. Do wspomnianego tysiąca należy doliczyć zazwyczaj 200 – 300 zł za prąd, wodę i gaz.

W bazie portalu [link=http://nowyadres.pl]Nowyadres.pl[/link] za tysiąc złotych miesięcznie (plus opłaty za media) można znaleźć np. 28-metrową kawalerkę na warszawskiej Ochocie w bloku z wielkiej płyty przy ul. Grójeckiej. To okazja, bo nie dość, że blisko centrum, to metraż jak na taki czynsz jest całkiem spory.

Na Woli przy ul. Deotymy za tysiąc złotych miesięcznie wynajmiemy umeblowaną kawalerkę o pow. 34 mkw. Tymczasem w Aninie za tę samą kwotę można wynająć 22 mkw. na poddaszu kamienicy.

– Warto się rozejrzeć przed dokonaniem wyboru, gdyż oferta mieszkań na wynajem powinna być na rynku coraz bogatsza – radzi Michał Macierzyński, analityk rynku finansowego i mieszkaniowego z PKO BP.

– Na warszawskim Ursynowie trudno coś znaleźć za tysiąc złotych. Ceny mieszkań w blokach z wielkiej płyty w kiepskim stanie zaczynają się tu od 1400 zł za kawalerkę – twierdzi Janusz Głuszak z agencji Mościcki Nieruchomości.

Za minimum 1600 zł przy odrobinie szczęścia można znaleźć dwa pokoje w nowym budownictwie – na przykład na osiedlu Pileckiego na Natolinie, ale standard pozostawia tam wiele do życzenia.

Średnia cena najmu mieszkań od Ursynowa po Kabaty to 1800 –2000 zł. Stawka ofertowa jest zazwyczaj wyższa o 100 – 200 zł od transakcyjnej. Im dalej od metra, tym taniej, o 100 – 200 zł.

– Ceny najmu powoli spadają. Wynika to zarówno z kurczącego się rynku pracy, jak i zwiększonej podaży mieszkań – mówi pośrednik.

Także Michał Poręcki z portalu Nowyadres.pl uważa, że ceny wynajmu będą powoli spadać w miarę liberalizowania przez banki kryteriów udzielania kredytów hipotecznych.

[ramka]

[b]Co wynajmiemy do 1000 zł miesięcznie (oferty bez opłat za media)[/b]

>> [b]700 zł[/b] – Wilanów, Bruzdowa, 20 mkw., umeblowane, sprzęt AGD, Internet, w domu jednorodzinnym (parter), osobne wejście

>> [b]900 zł[/b] – Śródmieście, Noakowskiego, 21 mkw. przy Politechnice Warszawskiej. Umeblowane, lodówka, telewizor, pralka

>> [b]950 zł[/b] – Praga-Północ, Panieńska, 19 mkw., w pobliżu Centrum Handlowego Wileńska i zoo

>> [b]1000 zł[/b] – Anin, Alpejska, 22 mkw., kawalerka na poddaszu w kamienicy z widokiem na ogród, w pełni wyposażona

>> [b]1000 zł[/b] – Ochota, Grójecka, 28 mkw., umeblowane, blok z wielkiej płyty

>> [b]1000 zł[/b] – Praga-Południe, Ostrobramska, 18 mkw., umeblowane, wyposażone (lodówka, pralka, TV)

>> [b]1000 zł[/b] – Śródmieście, al. Solidarności w pobliżu sądów, 20 mkw., umeblowane ze sprzętem AGD

>> [b]1000 zł[/b] – Wola, Deotymy, 34 mkw. po remoncie, umeblowane, loggia, w pobliżu park

>> [b]1000 zł[/b] – Żoliborz, Broniewskiego, 20 mkw., umeblowane, wyposażone w sprzęt AGD, blisko metra

[i]Źródło: [link=http://www.szybkowynajem.pl]www.szybkowynajem.pl[/link], [link=http://www.oferty.net]www.oferty.net[/link], [link=http://nowyadres.pl]nowyadres.pl[/link][/i][/ramka]