City Logistics Poznań III firmy Panattoni powstanie przy ul. Obodrzyckiej. Obiekt o powierzchni 44 tys. mkw. zajmie Grupa Raben, operator logistyczny. Nieruchomość będzie certyfikowana w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Od początku współpracy Grupa Raben podpisała z deweloperem umowy najmu na ponad 210 tys. mkw. powierzchni, dotychczas korzystając z obiektów m.in. w regionach trójmiejskim, warszawskim i łódzkim.

W Wielkopolsce pierwsza nieruchomość (26 tys. mkw.) dla firmy Raben została oddana kilkanaście lat temu. W tym roku operator logistyczny wynajął 12 tys. mkw. w Panattoni Park Poznań XII w Swadzimiu. Teraz zajmie cały park magazynowy. Operacje w City Logistics Poznań III firma ma rozpocząć w lipcu 2024 r.

- Poznań jest jednym z najważniejszych ośrodków logistycznych w Europie, stanowi pomost między stolicami Polski i Niemiec. Gracze o międzynarodowym zasięgu na obiekty w tym regionie zawsze będą patrzeć z zainteresowaniem – mówi cytowany w komunikacie Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający Panattoni.