Naturalnie Aluzyjna to dwa wielorodzinne budynki z windami i naziemnymi parkingami przy ulicy Aluzyjnej na stołecznej Białołęce. Deweloper, spółka J.W. Construction, zaplanował w nich 32 mieszkania - po cztery na każdym piętrze. Do lokali na parterze są przypisane ogródki o powierzchni od 57 do ponad 600 mkw. – Osiedle powstaje w spokojnej, malowniczej i zielonej okolicy na terenie strefy zwykłej Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, obok Rezerwatu Ławice Kiełpińskie – mówią przedstawiciele dewelopera.

Mat.prasowe

Firma sięga po ekorozwiązania takie jak pompy ciepła, fotowoltaika, wentylacja mechaniczna z rekuperacją. W mieszkaniach będzie ogrzewanie podłogowe. – A dzięki filtrom powietrze będzie pozbawione zanieczyszczeń, bakterii, grzybów, pyłków – mówi Małgorzata Ostrowska, dyrektorka pionu sprzedaży w spółce J.W. Construction.

Niedługo trafi na rynek kolejne osiedle dewelopera w technologii szkieletowej – osiedle ECOBerensona.

- Drewniane domy budowane w technologii szkieletowej od lat są rozwiązaniem cenionym przez Kanadyjczyków, Skandynawów, Niemców. Po technologię stawiania jednorodzinnych i wielorodzinnych domów, w których konstrukcja jest wykonana z gotowych, drewnianych prefabrykantów, coraz chętniej sięgają także firmy w Polsce – mówią przedstawiciele J.W. Construction. - Jest kilka powodów. Zastosowanie technologii szkieletowej przekłada się na szybkość, sprawność i dokładność. Po drugie, domy prefabrykowane z drewna to budynki przyjazne środowisku, zarówno w produkcji, jak i użytkowaniu.