Aniołów Park (nazwa pochodzi od dzielnicy Aniołów) powstał w miejscu dawnego największego hipermarketu Tesco w Europie. Budynek przy ul. Drogowców w Częstochowie dwa lata temu kupiła firma DOR Group. Inwestor zrewitalizował i przekształcił nieruchomość w park handlowy. Nowy obiekt ma 65 tys. mkw. powierzchni, z czego część handlowa zajmuje ok. 18 tys. mkw. Inwestor przewidział ok. 600 miejsc postojowych.

Głównym najemcą obiektu jest Carrefour, który w Aniołów Parku wynajął 8 tys. mkw. Zakupy w tym sklepie będzie można robić już od 24 sierpnia. W częstochowskim parku sklepy otworzą także Sinsay, Pepco, TEDi, Dealz, Rossmann, Jysk, Jula, Maxi Zoo, Verona, Media Expert, Inmedio, Orange.

- Przejęliśmy znane i popularne miejsce zakupów, które służyło mieszkańcom miasta 20 lat i stworzyliśmy zupełnie nowe centrum usługowo-zakupowe – mówi cytowany w komunikacie Michał Malecki z CREAM Property Advisors, firmy która odpowiada za komercjalizację obiektu. - Staraliśmy się tak dobrać najemców, aby ich oferta zaspokoiła różnorodne potrzeby klientów.

W bezpośrednim sąsiedztwie parku handlowego jest stacja benzynowa i myjnia samochodowa.

DOR Group planuje rozbudowę parku o 3 tys. mkw. Drugi etap rozpocznie w pierwszej połowie 2023 roku.

Grupa DOR na polskim rynku nieruchomości działa 1999 roku. Buduje osiedla mieszkaniowe i obiekty komercyjne.