Siedmiokondygnacyjny biurowiec to inwestycja spółki Avestus Real Estate realizowana z biznesowym partnerem - Alchemy Properties. Wrocławski budynek jest pierwszą inwestycją tej południowoafrykańskiej firmy w Europie.

Infinity zaoferuje ponad 18,7 tys. mkw. powierzchni biurowej i ponad 1,5 tys. mkw. – handlowej. W trzypoziomowej hali parkingowej zaplanowano 311 miejsc postojowych. Powstanie też 120 stanowisk rowerowych. Będą szatnie i prysznice. Na dachu biurowca powstaną tarasy z elementami małej architektury i zieleni.

W połowie kwietnia zakończyła się budowa trzykondygnacyjnego podziemia budynku. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Projekt architektoniczny Infinity przygotowała pracownia AD Studio, a jego generalnym wykonawcą jest Eiffage Polska Budownictwo.

– Chwila, w której budynek wychodzi z ziemi i zaczyna piąć się w górę, jest z niecierpliwością oczekiwana przez każdego dewelopera. Zgodnie z założeniami cała, ponad 29-metrowa konstrukcja biurowca, będzie gotowa za niespełna siedem miesięcy – mówi cytowany w komunikacie Mariusz Frąckiewicz, dyrektor Avestus Real Estate w Polsce. – Zawarliśmy już porozumienia z pierwszymi najemcami.