Jennifer Lopez, Lady Gaga, Robert De Niro – światowe gwiazdy wystąpiły w spocie nakręconym dla International WELL Building Institute, twórcy certyfikatu WELL przyznawanego nieruchomościom.

Certyfikacja w przypadku obiektów komercyjnych stosowana jest od lat, najpopularniejsze pieczątki o które (odpłatnie) starają się deweloperzy, to brytyjska BREEAM i amerykańska LEED. Certyfikat WELL powstał w 2014 r. w USA. Podczas gdy inne standardy zaświadczają o tym, że budynek został zaprojektowany i wzniesiony z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz że jest oszczędny i komfortowy dla użytkowników, WELL skupia się wyłącznie na zdrowiu i samopoczuciu użytkowników danej nieruchomości. Na tej nucie – poczuciu bezpieczeństwa w czasie stopniowego powrotu do biur i obiektów użyteczności publicznej – postanowili zagrać twórcy WELL.

Jak wynika z bazy Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, certyfikat WELL posiada niewiele nieruchomości w Polsce. To m.in. stołeczne biurowce Spark (B i C), Varso, Forest oraz KTW w Katowicach i Smart Building Center pod Poznaniem. Certyfikaty mają też pojedyncze biura: kwatera główna koncernu Skanska w Polsce w biurowcu Spark oraz siedziba firmy projektowej BuroHappold w sędziwym warszawskim wieżowcu Spektrum Tower.