Budowę drugiej części magazynu w parku P3 Błonie o powierzchni ponad 21,3 tys. mkw. rozpoczyna P3 - długoterminowy zarządca i deweloper nieruchomości magazynowych w Europie. Wprowadzi się tam Homla, marka oferująca produkty wyposażenia wnętrz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Deweloper kończy też budowę pierwszego etapu tego samego budynku o powierzchni 17,6 tys. mkw., gdzie wkrótce wprowadzi się jeden z największych sklepów internetowych z wyposażeniem łazienek w Polsce.

- Lokalizacja parku P3 Błonie w pobliżu Warszawy, w bliskim sąsiedztwie dróg umożliwiających szybki dojazd w inne części kraju, sprawia, że jest chętnie wybierany nie tylko przez operatorów logistycznych, ale także przez firmy reprezentujące inne branże – komentuje Zbigniew Smyczyński z P3 Logistic Parks w Polsce. - Zawarliśmy kolejną umowę z przedstawicielami szeroko rozumianego segmentu wyposażenia wnętrz.

Nowy obiekt Homli będzie pełnił rolę magazynu centralnego, z którego obsługiwane będą zarówno dostawy do sklepów stacjonarnych w centrach handlowych, jak i zamówienia online składanie przez klientów indywidualnych.

Michał Giebel, dyrektor logistyki w Homli, mówi, że firma zdecydowała się na znaczne zwiększenie zajmowanej powierzchni i przeniesienie wszystkich operacji do jednego magazynu, zaprojektowanego i realizowanego specjalnie dla niej. - P3 zaproponowało rozwiązania skrojone na miarę naszych potrzeb, a jednocześnie uwzględniło nasz potencjalny rozwój w nieodległej przyszłości, zapewniając nam możliwość dalszej ekspansji – dodaje.

Obiekt zostanie wybudowany zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM na poziomie very good.

Generalnym wykonawcą magazynu, którego oddanie do użytku planowane jest na I kwartał 2022 r., jest Kajima Poland.