[srodtytul]Pierwsze egzaminy[/srodtytul]

Ministerstwo Infrastruktury wyznaczyło pierwsze terminy egzaminów dla osób ubiegających się o uprawnienia do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej. Wnioski można składać do 20 lutego, egzamin zaś odbędzie się 23 marca i 6 kwietnia 2009 r. Koszt samego egzaminu to 640 zł. Dokumenty należy dostaczyć do Ministerstwa Infrastruktury, do Departamentu Rynku Budowlanego i Techniki, przy ul. Wspólnej 2/4. Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.mi.gov.pl/2-48203f1e24e2f-1790500-p_1.htm.

[srodtytul]Osiedla-miasta[/srodtytul]

Firma Limitless Polska, z grupy Dubai World, zaczyna wykup działek w Chrzanowie. Zamierza budować osiedle-miasto dla kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców z całą infrastrukturą towarzyszącą. Cały teren o pow. 436 ha, należący jeszcze dziś do wielu właścicieli, powinien być w posiadaniu spółki w sierpniu 2009 r.

Przygotowanie do budowy potrwa 30 miesięcy. Spółka myśli też o terenach w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach. Zamierza je przeznaczyć pod podobne projekty.

—kad

[srodtytul]Modele do naprawy[/srodtytul]

Belgijski producent grzejników PURMO i RADSON poinformował, że modele Kos V, Faro V i Vertical mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników – mogą one osunąć się z zawieszeń na podłogę. Na rynku polskim sprzedano 1473 sztuki takich grzejników.

Producent rozpoczął natomiast kampanię serwisową, której podlegają modele Kos V, Faro V i Vertical zakupione od 17 września 2007 r. do 31 grudnia 2008 r. pod marką PURMO lub RADSON. Nabywcom, którzy skontaktują się z biurem handlowym spółki Rettig Heating w Warszawie, zostaną bezpłatnie wymienione elementy służące do zawieszania grzejników na ścianie.

—jaga