Reklama

Zatrzasną bibliotekę

Biblioteka im. Zielińskich Towarzystwa Naukowego Płockiego (TNP), jedna z siedmiu najstarszych w Polsce, zostanie zamknięta z początkiem 2017 roku. Powodem jest brak funduszy na kontynuowanie działalności.

Aktualizacja: 22.12.2016 11:52 Publikacja: 22.12.2016 11:30

Bibliotekę może uratować tylko rozwiązanie systemowe, czyli stałe subsydium na działalność

Bibliotekę może uratować tylko rozwiązanie systemowe, czyli stałe subsydium na działalność

Foto: 123RF

Placówka bezskutecznie ubiegała się o dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Chodziło o kwotę 741 tys. zł.

Bibliotekę może uratować tylko rozwiązanie systemowe, czyli stałe subsydium na działalność, na utrzymanie budynku, na wypłacanie pensji pracownikom. O takie rozwiązania systemowe zarząd TNP apelował w połowie listopada w liście do premier Beaty Szydło. Nic to jednak nie dało.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Nauka
Jak bardzo prawdopodobna jest śmierć na skutek uderzenia asteroidy w Ziemię? Nowe badanie
Nauka
Co tak naprawdę wydarzyło się niemal 13 tys. lat temu? Naukowcy zbadali kontrowersyjną teorię
Nauka
Dlaczego homo sapiens przetrwał, a neandertalczycy nie? Wyniki nowych badań
Nauka
Nowa metoda walki z kłusownictwem. Nosorożcom wstrzyknięto radioaktywne izotopy
Patronat Rzeczpospolitej
Future Frombork Festival. Kosmiczne wizje naukowców i artystów
Reklama
Reklama