Podpisywano na nim międzynarodowe umowy. Na jego pokładzie jugosłowiański przywódca udał się do Londynu, gdzie na Tamizie przyjmował w 1953 roku Winstona Churchilla. Była to pierwsza oficjalna wizyta w Wielkiej Brytanii szefa państwa komunistycznego. Na Galebie gościli też: Nikita Chruszczow, Muammar Kadafi, Indira Gandhi, Elisabeth Taylor, Richard Burton.

W 2009 roku władze Rijeki kupiły na wyprzedaży 117-metrową jednostkę, która z powodu długów stała się własnością armatora greckiego. Poinformowała o tym AFP, a za nią PortalMorski.pl.

Galeb został zwodowany w 1938 roku w stoczni w Genui jako statek chłodnia, wtedy nosił wtedy nazwę Ramb III. W czasie wojny służył pod włoską banderą. Zatonął w 1944 roku podczas bombardowania Rijeki przez aliantów. Podniesiony z wody i wyremontowany po wojnie był oficjalnym superjachtem Tito.

Wspaniała przeszłość kontrastuje z tym, co zostało ze statku - krzesła rozrzucone w głównym salonie, kubeł na korytarzu, do którego kapie woda z sufitu woda. Najlepiej zachowana część to prywatny apartament Tito i jego żony Jovanki.

Rijeka wyda na renowację jednostki 5,4 mln euro z europejskich funduszy kulturalnych.