Z powodu ogromnego wzrostu zachorowań spowodowanych przez wariant Omikron koronawirusa, Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji oraz stacja CBS odwołały 64. doroczną galę rozdania nagród Grammy, która miała się odbyć 31 stycznia.

Najwięcej, bo aż 11 nominacji do nagrody Grammy 2022, ma w tym roku Jon Batiste

Teraz zarząd Akademii podał nowy termin: 3 kwietnia. Organizatorzy musieli też znaleźć dla swojej gali nowe miejsce. Siedziba nagrody Crypto.com Arena jest bowiem w kwietniu zajęta, a przygotowania do rozdania Grammy wymagają wynajęcia lokum na ponad 10 dni. Nagrody trafią więc do MGM Grand Garden Area w Las Vegas. Galę poprowadzi, podobnie jak w roku ubiegłym, Trevor Noah. Bezpośrednią transmisję będzie można obejrzeć w telewizji CBS.

Czytaj więcej

Nagrody Grammy przesunięte z powodu wariantu Omikron

W MGM Grand Garden Area może się zmieścić 17 tysięcy widzów, a przed dwoma miesiącami gościła tu impreza Latin Grammy. Wkrótce Akademia ma podać również terminy w jakich odbędą się wydarzenia towarzyszące gali, m.in. koncert honorujący Joni Mitchell.

Najwięcej, bo aż 11 nominacji do nagrody Grammy 2022, ma w tym roku Jon Batiste, dalej są Justin Bieber, Doja Cat i H.E.R. - po osiem nominacji oraz Billie Eilish i Olivia Rodrigo po siedem.