Komputer musi odpowiadać obecnym zagrożeniom

To, do czego chciałabym zachęcić przedsiębiorców, to szukanie komputerów przeznaczonych do pracy w środowiskach biznesowych – mówi Anna Ostafin, Country Category Manager w HP.

Publikacja: 25.01.2023 15:59

Anna Ostafin, Country Category Manager w HP

Anna Ostafin, Country Category Manager w HP

Foto: rp.tv

Materiał powstał we współpracy z HP

Pandemia zmieniła rynek pracy, dużo częściej pracujemy z domu, ale i chodzimy do biura. Co praca hybrydowa oznacza dla firm?

Anna Ostafin: Oznacza dużo wyzwań, i to takich, z którymi do niedawna nie mieliśmy do czynienia. Okres pandemii wymusił choćby konieczność zorganizowania sobie miejsca pracy w domu. My ten czas dwóch pierwszy lat w pandemii nazywaliśmy „ćwiczeniem w mikromobilności”, bo kilkuosobowa rodzina musiała w domu wygospodarować miejsce do pracy dla rodziców i do nauki dla dzieci. Z kolei firmy spotkały się z wyzwaniami związanymi z zarządzaniem całą rozproszoną infrastrukturą i doposażeniem pracowników w sprzęt o odpowiedniej wydajności.

Jak w takiej sytuacji zapewnić wydajność, mobilność, ale i bezpieczeństwo komputerów?

Chodzi o zapewnienie wydajności szeroko rozumianej, nie tylko mocy obliczeniowej urządzenia, ale i czasu pracy na zasilaniu bateryjnym, kiedy nie ma dostępu do gniazdka, bo np. pracujemy w miejscach publicznych. Teraz szczególnie ważny jest aspekt bezpieczeństwa. Nie wyobrażam sobie firmy, nawet małej, kilkuosobowej, która korzysta ze starych urządzeń, które nie posiadają wsparcia w postaci odpowiedniego systemu operacyjnego, ale i pasującego do obecnych zagrożeń poziomu zabezpieczeń. Tym bardziej że poza domem jesteśmy wrażliwsi na zagrożenia. To, do czego chciałabym zachęcić przedsiębiorców, to szukanie komputerów przeznaczonych do pracy w środowiskach biznesowych. Komputery, które oferujemy, czy to seria pro, czy elite, to rozwiązania, które mają wbudowane na głębokim poziomie mechanizmy chroniące przed cyberatakami.

Jakimi jeszcze kryteriami warto kierować się przy wyborze sprzętu?

Zachęcamy wszystkich do korzystania z nowoczesnych rozwiązań, komputerów wprowadzonych w ostatnich latach, bo tu mamy gwarancje choćby odpowiedniej wydajności i dopasowania do wymagań. Warto też zwracać uwagę na jakość, trwałość i odporność sprzętu.

Czy design ma jeszcze znaczenie, czy liczy się już tylko funkcjonalność?

Ma znaczenie, ponieważ komputer, który wygląda efektownie, jest nie tylko wizytówką firmy, ale i osobistą wizytówką przedsiębiorcy czy pracownika.

Pełna rozmowa w materiale wideo

Materiał powstał we współpracy z HP

Materiał powstał we współpracy z HP

Pandemia zmieniła rynek pracy, dużo częściej pracujemy z domu, ale i chodzimy do biura. Co praca hybrydowa oznacza dla firm?

Pozostało 92% artykułu
Przemysł Obronny
Korea zaprezentuje broń w kieleckim salonie
Drogowy
Czy nadchodzi kres spowolnienia?
Banki
EBC bez niespodzianek: stopy procentowe w górę
Moda
Dżinsy „rurki”: miały zniknąć, a wciąż rządzą. Potwierdza to prezes Levi'sa
Biznes
Meta wprawiła inwestorów w euforię
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?