Superman. Człowiek ze stali, zbawca prześladowanych

80 lat temu narodził się komiksowy Superman. "Człowiek ze stali" zdobił okładkę wydania "Action Comics", które po raz pierwszy trafiło w kiosków 18 kwietnia 1938 roku. Jego ikoniczny wizerunek już wówczas był w pełni ukształtowany, a postać niemal wcale nie zmieniła się w ciągu ostatnich dziesięcioleci.

Aktualizacja: 18.04.2018 14:57 Publikacja: 18.04.2018 13:26

Foto: materiały prasowe

adm

Superman został stworzony przez Jerry'ego Siegela i Joe Shustera, którzy chodzili razem do szkoły w Glenville High School w Cleveland w stanie Ohio. Dwóch zagorzałych fanów komiksów postanowiło stworzyć własnego superbohatera.

Siegel i Shuster ostatecznie sprzedali prawa do Supermana Detective Comics (DC) w marcu 1938 roku za 130 dolarów (dziś byłoby to około 2225 dolarów), nie przewidując, że postać stanie się tak popularna w przyszłości.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Kultura
Polka wygrała Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie. Plakat ma być skuteczny
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Kultura
Kendrick Lamar i 50 Cent na PGE Narodowym. Czy przeniosą rapową wojnę do Polski?
Patronat Rzeczpospolitej
Gala 50. Nagrody Oskara Kolberga już 9 lipca w Zamku Królewskim w Warszawie
Kultura
Biblioteka Książąt Czartoryskich w Krakowie przejdzie gruntowne zmiany
Kultura
Pod chmurką i na sali. Co będzie można zobaczyć w wakacje w kinach?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama