Minitrasa organizowana przez Teatr Bajka i Andromeda-ART Group zacznie się od 1 do 2 grudnia we wrocławskiej Hali Stulecia, a od 4 grudnia przez trzy dni spektakl mogą zobaczyć warszawiacy.

Jak podają organizatorzy, „Wielki bałagan Stracha” to pokaz śpiewu i tańca, w którym występują Bob Budowniczy, jego koleżanka Marta oraz paczka złożona ze spersonalizowanych maszyn budowlanych: Koparki, Betoniarki, Spychacza, Dźwigu i Walca.

Akcja (opowiadana w polskiej wersji językowej) dziać się będzie w Dolinie Słoneczników, gdzie m.in. mieszka figlarny Strach na Wróble. Wszyscy bohaterowie (ludzie i maszyny) współpracują tu ze sobą, szanują się i rozwiązują bieżące problemy. A tych jest co niemiara, bo – jak to w życiu – ciągle się coś psuje i bez pomocy maszyn ani rusz.

Tym razem Bob Budowniczy i jego kolorowa załoga są odpowiedzialni za stworzenie pierwszego centrum recyklingu i elektrowni wiatrowej w swojej baśniowej dolinie. Ale wkrótce okaże się, że niektóre przedmioty (oraz postaci!) znikają z budowy w tajemniczych okolicznościach. Kto jest odpowiedzialny za ten wielki bałagan? Czy zespół da radę uporać się z wybrykami dowcipnisia?

90-minutowy spektakl ma walory edukacyjne, bo podobnie jak w animowanym serialu jego głównym zadaniem jest rozwijanie u dzieci zachowań proekologicznych, wyjaśnianie idei recyklingu oraz wyrabianie nawyków pozwalających dbać o przyrodę.

O jego komunikatywności i skuteczności niech świadczą liczby. Seria o Bobie Budowniczym emitowana była w 250 krajach na całym świecie, co miesiąc internetową stronę tego bohatera odwiedza 6 milionów dzieci. A w księgarniach sprzedano ponad 27 milionów edukacyjnych książek oraz 10 milionów płyt związanych z tą niezwykłą filmową produkcją.

[i] „Bob Budowniczy na żywo – Wielki bałagan Stracha”, Hala Arena Ursynów, Warszawa, ul. Pileckiego 122, bilety: 70 – 85 zł, rezerwacje: tel. 22 374 76 77, piątek (4.12), godz. 13 i 18, sobota (5.12) – niedziela (6.12), godz. 10, 13 i 18 [/i]