Paweł Nowisz zmarł w Domu Aktora Weterana w Skolimowie.

Był aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach fabularnych - m.in. "Piłkarski poker", "Obywatel Piszczyk", "Galimiatias czyli kogel-mogel II", "Pułkownik Kwiatkowski", "Kiler", "Fuks", "Chłopaki nie płaczą", "Pieniądze to nie wszystko", "Ryś" oraz w wielu serialach telewizyjnych ("Alternatywy 4", "Siedem życzeń", "Zmiennicy", "Złotopolscy", "M jak miłość, "Na Wspólnej, "Barwy szczęścia").

Ostatnią rolą kinową Pawła Nowisza był występ w filmie "Misz masz czyli kogel mogel III".

We wpisie w mediach społecznościowych aktora pożegnała ekipa "Barw szczęścia". "Z trudnym do wyrażenia żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Pawła Nowisza, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, naszego Przyjaciela. Mieliśmy zaszczyt pracować z Panem Pawłem na planie naszego serialu, w którym od lat tworzył niezapomnianą postać Fryderyka Struzika. Będziemy wspominać tę wspólną prace z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości Pana Pawła" - czytamy.

Paweł Nowisz był absolwentem Oddziału Lalkarskiego przy Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie oraz Wydziału Aktorskiego krakowskiej uczelni. Na deskach teatru zadebiutował w 1964 r.