Szczegóły konkursu

Akcja spektaklu, który wyreżyserował i do którego napisał scenariusz Igor Gorzkowski, dzieje się w pociągu, który nie ma początku ani końca. Nie zatrzymuje się na żadnej stacji i nie można z niego wyjść. W środku toczy się normalne życie: ludzie rodzą się i umierają, kochają, robią interesy, grają w karty, wypełniają codzienność drobnymi zajęciami. Nie słyszą nawet stukotu kół. Tylko nieliczni zadają  sobie pytania: dokąd jedziemy? Co jest poza pociągiem?

W spektaklu grają: Agata Buzek, Sławomir Grzymkowski, Wiktor Korzeniewski, Paweł Koślik, Łukasz Lewandowski, Antoni Ferency i Kamil Zakrzewski.

Wiktor Pielewin (ur.1962)

jest pisarzem pokolenia, które we Wschodniej Europie rozpoczynało dorosłe życie wraz z rodzącym się kapitalizmem. W powieściach i opowiadaniach łączy elementy fantastyki, satyry, groteski, postmodernistycznego pastiszu i dalekowschodniej mistyki. Powieść „Generation P.", o ludziach rozczarowanych światem wolnej gospodarki, rządzonej przez wszechobecną reklamę, uczyniła z niego kultowego pisarza młodych Rosjan.