Na skwerze im. 1. Dywizji Pancernej na Starym Mieście trwają już ostatnie przygotowania do widowiska, które w sobotę otworzy multimedialny park fontann.

Woda, lasery, muzyka

– To będzie wyjątkowo barwne, pełne symboliki przedstawienie o walce czterech żywiołów: wody, ognia, powietrza i ziemi – zapowiada Anna Wojtkowiak ze stołecznej Estrady.  Narrację oparto m.in. na „Przemianach" Owidiusza, „Narodzinach bogów" Hezjoda, „Raju utraconym" Miltona i „Księdze Urizena" Blake'a, w którego rolę wcieli się aktor Olgierd Łukaszewicz. Na ziemi i w powietrzu wystąpi 70 tancerzy i akrobatów. – Przygotowaliśmy także pokazy laserowe i pirotechniczne. Fontanny będą tryskać w takt muzyki – opowiada Anna Wojtkowiak.

Świetlne widowisko rozpocznie się punktualnie o godz. 21. W związku z imprezą w godz. 20 – 22.30 tymczasowo zostanie wyłączona z ruchu Wisłostrada na odcinku od ul. Sanguszki do Boleść. Ratusz przygotował bezpłatne parkingi na dwóch pasach Wisłostrady, w stronę Wilanowa, od ul. Krasińskiego  do ul. Sanguszki.  Samochód będzie można zostawić już od godz. 19.

Multimedialne pokazy będzie można oglądać w każdą sobotę, aż do końca września o godz. 21. A w miesiącach letnich od czerwca do sierpnia   dodatkowo także o godz. 21.30. Budowa parku fontann  kosztowała 11 mln zł.

Karkołomne akrobacje

W weekend odbędą się też zawody breakdance'owe Warsaw Challenge. W amfiteatrze w parku im. gen. J. Sowińskiego na Woli oprócz karkołomnych popisów tancerzy czekają nas doskonałe koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie zespół De La Soul, który usłyszymy w sobotę o godz. 20. Wystąpią też m.in. Hokus Pokus, Tede,  GrubSon i mistrzowie świata w beat-boksie Chonabibe Soundsystem.

W tym roku po raz pierwszy podczas Warsaw Challenge odbędzie się finał Red Bull BC One Cypher – jednych z najbardziej prestiżowych zawodów breakdance'u na świecie. – Zwycięzca zmierzy się z najlepszymi tancerzami z naszego regionu, a potem być może całego świata – mówi  Aleksandra Zarychta z firmy Red Bull. Warsaw Challenge zacznie się już w piątek „rozgrzewką" w klubie Harlem przy ul. Kolejowej 8/10. Od godz. 21 spotkamy tam tancerzy z całego świata, muzyków i grafficiarzy.

Od soboty z pl. Zamkowego m.in. ul. Nowomiejską i Freta, przez pl. Krasińskich aż na pl. Piłsudskiego zacznie kursować omnibus – konny tramwaj. Na przejażdżkę, która potrwa godzinę, będzie mógł zabrać 12 pasażerów. Do 23 czerwca konny tramwaj będzie jeździł tylko w weekendy, a później także w dni powszednie. Bilety w cenie 14 zł normalny i 7 zł ulgowy.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej

Bieg ze starą walizką

Lubiących wyzwania zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego o godz. 14 na rondo de Gaulle'a. Trzeba będzie wybrać sobie jedną z wielkich, starych walizek i przemierzyć jak najszybciej trasę do klubu Skwer. W „Filmowym biegu z walizką" po drodze należy jeszcze wyłowić z tłumu 13 agentów i odpowiedzieć na  ich pytania. A będą one dotyczyć  filmów, w których „zagrały" walizki, jak choćby „Podróży za jeden uśmiech". W ten sposób można zdobyć nawet 39 pkt. Za każdy organizatorzy przekażą 5 zł na Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Dla najlepszych są nagrody. Zapisy: bieg@ochnik.pl.

Czytaj zyciewarszawy.pl