Tę nagrodę za całokształt twórczości przyznają sami architekci. Jak mówi werdykt jury, twórcy Arch-Deco uhonorowani zostali za „wybitną twórczość architektoniczną w rynkowej rzeczywistości".
Najbardziej znanym dziełem Michała Baryżewskiego i Zbigniewa Reszki, wizytówka ich firmy, działającej głównie na Wybrzeżu, jest 40-metrowy biurowiec LOTOS (zbudowany w 2007) przy wjeździe do Gdańska od strony Warszawy. Wyróżnia go inteligentna technologia; jest wyposażony w centrum sterujące ogrzewaniem, wentylacją i oświetleniem. Budynek ma niezwykle efektowną elewację świecącą nocą barwnymi diodami ledowymi. Zmieniające się inscenizacje świetlne sprawiają, że wygląda niczym kameleon.
Rozgłos przyniosły im także funkcjonalne wille-apartamentowce w Orłowie i Juracie nawiązujące do przedwojennego modernizmu, ale wykorzystujące współczesne materiały i technologię . Projektują też budynki użyteczności publicznej, m.in. np. Centra – Szpitale kliniczne w Gdańsku i Białymstoku. czy budynek Wydziału Oceanografii UG w Gdyni.
Najnowszym znakomitym dziełem Arch-Deco jest nagrodzony projekt budynku Gdyńskiej Szkoły Filmowej (2012) w sąsiedztwie Teatru Muzycznego. Transparentny budynek ze szkła dzieli się na dwie części: kina i szkoły. Charakterystycznym jego elementem są mocne akcenty czerwieni w niecce budynku i na forum studenckim.. Ta kolorystyka nawiązuje do tradycji „czerwonych dywanów" na filmowych galach. Z tarasu na dachu budynku rozpościera się wspaniały widok na morze.
Prezentację dorobku laureatów można oglądać do 15 grudnia w Pawilonie Wystawowym SARP w Warszawie.