Stanie przy rondzie Kaponiera, niedaleko terenów targowych. Jego nazwa nawiązuje do istniejącego tu niegdyś kultowego kina.16-kondygnacyjny obiekt (blisko 70 m wysokości i trzypoziomowy parking pod ziemią) o nieregularnej bryle będzie górował nad miastem. Tarasowy układ zapewni panoramiczne widoki i zagwarantuje dostęp naturalnego światła do biurowych wnętrz.
Za koncepcję architektoniczną odpowiada znana na całym świecie holenderska pracownia MVRDV, specjalizującej się w tzw. multifunctional buildings, pod kierunkiem Natalie de Vries, działająca w kooperacji z polskim biurem NO Natkaniec Olechnicki Architekci.
Bałtyk zainspirowany został poznańskim modernizmem, zwłaszcza tzw .Okrąglakiem autorstwa Marka Leykama, a jednocześnie jego bryła ma indywidualny charakter.
Wieżowiec wraz z otoczeniem, czyli istniejącą już Concordią Design oraz Podwórkiem - publicznym placem między nimi tworzy architektoniczny koncept Roosvelta 22 (nazwany tak od adresu)
Roosevelta 22 to przykład świadomego projektowania przestrzeni publicznej i harmonijnego połączenia „starej” i „nowej” architektury. Z jednej strony mamy tu zabytkowy XIX-wieczny budynek Concordii Design (od trzech lat w zrewitalizowanej dawnej drukarnii działa centrum kreatywności, designu i biznesu), a z drugiej - innowacyjny, rozpoznawalny biurowiec Bałtyk.
Podwórko pomiędzy nimi jest także ważnym elementem projektu. Przyjaźnie zaprojektowaną przestrzenią publiczną o funkcjach społecznych. Będzie to kameralny skwer wpisany w ruchliwe centrum z drzewami, kawiarniami, ławkami do wypoczynku, a jednocześnie miejsce dla imprez plenerowych, np. projekcji filmów.