196 prezentowanych na wystawie zdjęć wykonanych przez 32 najlepszych polskich fotoreporterów to unikatowe obrazy 2014 roku: dramatyczne walki na Ukrainie i Bliskim Wschodzie, strajki górników na Śląsku, radość po strzeleniu przez Sebastiana Milę drugiej bramki w meczu z Niemcami czy konie w ogniu podczas rytuału Luminarias w Hiszpanii.
Wśród nagrodzonych zdjęć jest również fotoreportaż Jakuba Ochnio (Kolektyw fotografów Afterimage), który zdobył Nagrodę Fujifilm. Pokazuje on żołnierzy z ochotniczego batalionu Dnipro-1 podczas przygotowań i świętowania w ostatnim dniu 2014 roku.
- Podczas ostatniego Sylwestra, święta które dla Ukraińców jest najważniejszym wydarzeniem w roku, towarzyszyłem żołnierzom z ochotniczego batalionu Dniepro-1. Spędziłem wówczas kilka dni na obrzeżach Doniecka, będącego w tamtym czasie jednym z najgorętszych punktów linii frontu. W tym miejscu zaskoczyło mnie zachowanie ludzi, którzy mimo ciągłej obawy o życie i niepewności jutra, starali się wytworzyć ułudę normalnego życia. To ta atmosfera stała się tematem prezentowanego cyklu. – powiedział Jakub Ochnio, który już po raz drugi został laureatem konkursu BZ WBK Press Foto.
Nagrodzone zdjęcia zostały wybrane spośród 5334 fotografii nadesłanych przez 368 fotoreporterów w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie Codzienne, Sport, Portrety, Kultura i Sztuka oraz Przyroda. Laureatów konkursu wyłoniło jury pod przewodnictwem Wojciecha Grzędzińskiego w składzie: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Katarzyna Sagatowska.
Wśród prezentowanych prac są również zdjęcia, które otrzymały nagrody specjalne: Nagrodę Banku Zachodniego WBK, Nagrodę Rzeczpospolitej i Nagrodę Fujifilm. W tym roku Bank Zachodni WBK, który od 11 lat jest organizatorem i mecenasem konkursu, wyróżnił zdjęcie, które uwieczniło chwilę długo oczekiwanego triumfu Polaków w meczu eliminacji do Mistrzostw Euro 2016. Autorem nagrodzonej fotografii, przedstawiającej radość Sebastiana Mili po strzeleniu drugiej bramki w meczu z Niemcami, jest Piotr Bławicki (East News).