W świetle powtarzających się spekulacji, nieprawdziwych i niepotwierdzonych informacji na temat mojej osoby, pozostających w obiegu publicznym i wypowiadanymi przez wybranych przedstawicieli mediów, niniejszym pragnę stanowczo oświadczyć, iż:

1.      Nie mam żadnych relacji z Rosją oraz kontaktów z osobami, instytucjami lub organizacjami, mającymi związek ze służbami państw obcych, wymienianymi w publikacjach prasowych.

2.      Nie utrzymuję żadnych relacji biznesowych lub towarzyskich z podmiotami lub osobami, które zostały objęte sankcjami ze strony rządów USA, Wielkiej Brytanii, ogłoszonymi w dniu 12.04.2023 (https://home.treasury.gov/news/press-releases/jy1402).

3.      Stwierdzenia rozpowszechniane publicznie, sugerujące rzekome powiązania z organizacjami rosyjskimi (w tym mafią rosyjską, rosyjskim wywiadem KGB, GRU, członkami mafii), stoją w sprzeczności z ocenami sądów RP i uznane są za nieprawdziwe, krzywdzące i godzące w moje dobre imię.

Pragnę wyrazić zdumienie i publiczny sprzeciw, wobec tego rodzaju praktyk, stojących w sprzeczności z zasadami etyki, profesjonalizmu. Jako osoba prywatna, nie pełniąca żadnych funkcji publicznych oraz biznesowych, jestem zbulwersowany próbami przedstawiania mojej osoby w nieprawdziwym i krzywdzącym świetle jak i pomówieniami, które nie mają podstaw prawnych.

Pragnę poinformować, iż będę chronić prywatność mojej osoby oraz mojej rodziny i reagować na wszelkie próby dyskredytacji mojej osoby oraz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na mój temat.

Robert Szustkowski

MATERIAŁ PŁATNY