Jak tłumaczyła Kempa, opinia ma nałożoną klauzulę tajności, "musimy to serdecznie szanować" - mówiła zapewniając jednocześnie, że rząd robi wszystko, by problem wokół TK rozwiązać.

- Wszyscy tym problemem, wywołanym sztucznie przez Platformę Obywatelską, są zmęczeni, a szczególnie nasi radiosłuchacze. Nawet jakbyśmy przeszli na pogodę, to byliby bardziej zadowoleni - mówiła Kempa.

Szefowa KPRM zapewniła, że dialog z Unią Europejską trwa, polski rząd odpowiada na wszystkie pytania i nie ma  mowy o żadnym nakładaniu sankcji, jak wieszczono i grożono.

Kempa ponownie podkreśliła, że konflikt wokół TK jest wewnętrznym konfliktem naszego kraju i powinien go rozwiązać polski parlament. Tyle że ze strony opozycji nie ma woli do jego rozwiązania  stwierdziła szefowa KPRM.

- Opozycja biega na skargi do różnych ważnych osób w UE, ale cóż… Procedury póki co nie są wdrażane - zauważyła.

Kempa zapewniła, że premier Beata Szydło przedstawiła Fransowi Timmermansowi warianty rozwiązania konfliktu, oraz że wszystkie te warianty są obecnie w Sejmie.

- Opozycja nie mając pomysłu na to, jak funkcjonować, uznała, że jedyne paliwo to TK. Najgorsze, że w rydwan walki politycznej dał się zaprząc Rzepliński i jest osobą, która temu przewodniczy - powiedziała Beata Kempa.

Więcej na RMF FM.