Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 06.09.2015 19:04 Publikacja: 06.09.2015 18:37
Zdjęcie pochodzi ze strony Grodzisknews.pl
Foto: grodzisknews.pl
W związku z przeznaczeniem tunelu w ulicy Bałtyckiej dla tych pojazdów, kolej i władze gminy zdecydowały, że będą nim mogły przejeżdżać pojazdy do wysokości 2,3 m. Dlatego prześwit zaprojektowano do wysokości 3 metrów. Miało to uniemożliwić przejazdy samochodom ciężarowym, których kierowcy chcieliby się nim przemieścić.
Dokładna wysokość prześwitu to 3,09 m - pisze portal Grodzisknews.pl. Okazuje się, że to za mało dla karetek obsługujących ten rejon. Karetki Mercedesy Sprintery z całym niezbędnym oprzyrządowaniem mają 3,10-3,15 m.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Warszawa zajęła 56. miejsce w najnowszym rankingu QS Best Student Cities 2026, który ocenia miasta na całym świe...
W najnowszym odcinku „Politycznych Michałków” Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko zastanawiają się, dokąd zmier...
Po 13 latach nieobecności, Wizz Air ogłosił powrót na lotnisko Warszawa-Modlin. Roland Tischner, dyrektor ds. op...
Ponad 8 mln zł odszkodowań wypłacili już ubezpieczyciele osobom poszkodowanym w pożarze w Ząbkach. W budynku ube...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
W ciągu ostatnich dwóch lat z warszawskich podwórek ubyło ponad 2130 kotów wolno żyjących – wynika z danych urzę...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas