Reklama

Ten produkt z Tedi jest niebezpieczny dla zdrowia. Oddaj go

Na stronie Głównego Inspektoratu Publicznego pojawiło się ostrzeżenie publiczne ws. dekorowanych talerzy. Badania laboratoryjne wykazały migrację ołowiu. GIS ostrzegał przed podobnym wyrobem też w grudniu.

Publikacja: 17.02.2021 18:21

Ten produkt z Tedi jest niebezpieczny dla zdrowia. Oddaj go

Foto: Adobe Stock

TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o. poinformowała o wycofaniu talerzy płaskich z motywem kwiatów. Powodem decyzji spółki jest stwierdzenie migracji ołowiu z talerzy do żywności.

Zakwestionowany towar nosi nazwę "Talerz Opal", a jego średnica wynosi 20,4 x 2,1 cm. Numer artykułu to: 72400001021000000100. Dystrybutorem naczyń jest TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o.z siedzibą w Katowicach.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Matura i egzamin ósmoklasisty
Nadchodzi najpoważniejsza zmiana w polskiej ortografii od kilkudziesięciu lat
Nieruchomości
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok ws. zasiedzenia służebności przesyłu
Dobra osobiste
Dziennikarka TVP ofiarą pomówień wspomaganych przez AI. Jak walczyć z oczernianiem?
Prawo w Polsce
Jest pierwsze weto. Karol Nawrocki mówi o „szantażu wobec społeczeństwa"
Matura i egzamin ósmoklasisty
CKE podała terminy egzaminów w 2026 roku. Zmieni się też harmonogram ferii
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama