Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 10.07.2019 12:45 Publikacja: 10.07.2019 11:02
Foto: Adobe Stock
Spółka Amazon EU oferuje sprzedaż różnych towarów wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej, między innymi w Niemczech. Niemiecka federacja organizacji konsumenckich pozwała Amazona za to, że nie realizuje obowiązku określonego w niemieckiej ustawie konsumenckiej, która wdrożyła przepisy unijnej dyrektywy o prawach konsumentów. Ustawa zobowiązuje przedsiębiorcę do wskazania klientom w jasny i zrozumiały sposób, nie tylko swego pełnego adresu pocztowego, ale również numeru telefonu, a w niektórych przypadkach także faksu i adresu e-mail. Amazon tego nie zrobił. Adres kontaktowy e-mail dla konsumentów staje się widoczny dopiero po podjęciu przez konsumenta szeregu działań. Wprawdzie Amazon oferuje system automatycznego oddzwaniania i bezpośredniego czatu, ale zdaniem federacji nie jest to wystarczające do uznania, że obowiązki przewidziane przez prawo zostały spełnione. Amazon oczywiście nie uznał zarzutów.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Niebawem naczelnicy urzędów skarbowych będą sprzedawać ruchomości i nieruchomości na aukcjach na portalu eLicyta...
Zakaz trzymania psów na łańcuchach i wymogi minimalnej wielkości kojców - to założenia przyjętej przez Sejm tzw....
I prezes SN Małgorzata Manowska poinformowała, że trwają czynności wyjaśniające w sprawie nieprawidłowości związ...
Tegoroczne egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze zakończyły się podobnymi wynikami jak rok temu. Poziom zdawal...
Wtargnięcie dronów do Polski sprawiło, że ożyły pytania o scenariusze wydarzeń na wypadek rosyjskiej agresji. Do...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas