Miedwiediew o głównej wartości Ukrainy. "Rosja jej nikomu nie ustąpi"

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział, że „Ukraina to oczywiście Rosja” i koncepcja przeciwna powinna "zniknąć raz na zawsze".

Publikacja: 04.03.2024 14:25

Dmitrij Miedwiediew

Dmitrij Miedwiediew

Foto: Kremlin.ru

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 740

 - Wszyscy nasi przeciwnicy muszą stanowczo i na zawsze zrozumieć prostą prawdę: terytoria po obu brzegach Dniepru stanowią integralną część strategicznych historycznych granic Rosji, dlatego wszelkie próby ich przymusowej zmiany, doraźnego odcięcia są skazane na niepowodzenie -oświadczył wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew podczas rosyjskiego „Maratonu Wiedzy”.

Miedwiediew przywołał apele ukraińskich przywódców, aby Ukrainy nie uważać za Rosję. - Ta koncepcja musi zniknąć na zawsze. Ukraina to oczywiście Rosja - cytują rosyjskie media wypowiedź wiceszefa Rady Bezpieczeństwa FR.

Miedwiediew zdradza, co jest dla Rosji największą wartością Ukrainy

Miedwiediew twierdzi, że Rosja nie dąży do zdobycia „niezliczonych skarbów” Ukrainy, wbrew wypowiedziom przywódców "nieprzyjaznych państw". 

Czytaj więcej

Rzecznik KE kpi z Miedwiediewa. „Można tylko zalecić pomoc specjalisty”

- W ogóle w obecnej banderowskiej Ukrainie nie ma niestety nic tak wyjątkowego pod względem gospodarczym, czego Rosja, w przeciwieństwie do krajów zachodnich, nie posiadałaby sama i to w znacznie większych ilościach – podkreślił Miedwiediew, dodając, że główną wartością Ukrainy, której Federacja Rosyjska nikomu nie ustąpi, są ludzie.

Dmitrij Miediediew powiela narrację Putina o światowej „rusofobii”

Dmitrij Miedwiediew dodał, że według prezydenta Rosji Władimira Putina granice kraju „nigdzie się nie kończą”. Wiceprzewodniczący RB FR powiedział także, że polityka graniczna Rosji opiera się na zasadzie „nie potrzebujemy cudzej ziemi, ale swojej nie oddamy”.

Czytaj więcej

Miedwiediew: Polska. Megalomania, kompleks niższości i bóle fantomowe upadłego imperium

Rosyjski polityk nazwał operację wojskową na terytorium Ukrainy „przypadkiem szczególnym”, w którym "nie mówimy o poszerzaniu granic kraju poprzez okupację". Według niego działania wojenne były wymuszoną odpowiedzią na „rusofobiczną politykę reżimu Bandery i kolektywnego Zachodu”.

Konflikty zbrojne
Joe Biden ostrzega Iran. Prezydent USA użył jednego słowa
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Konflikty zbrojne
Atak na Izrael. W stronę kraju wystrzelono kilkadziesiąt rakiet
Konflikty zbrojne
Ukraińska ustawa o mobilizacji. Służyć na froncie aż do końca
Konflikty zbrojne
Dlaczego Rosja zaatakowała elektrownie na Ukrainie? Putin: Musieliśmy
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Konflikty zbrojne
Na Ukrainie przegłosowano ustawę o mobilizacji