- Militarno-techniczna współpraca między obydwoma państwami jest stale na agendzie, a sam fakt, że nasze interakcje dotyczą tak wrażliwego obszaru wskazuje, że - generalnie - pełen zakres naszych relacji jest na bardzo wysokim poziomie - powiedział Pieskow.

Czytaj więcej

Nieoficjalnie: Putin chce, by w Rosji powstała fabryka producenta Bayraktarów

Pieskow był pytany na konferencji prasowej o wtorkowe doniesienia CNN Turk, z których wynikało, że Władimir Putin miał w rozmowie z Erdoganem w Teheranie wyrazić zainteresowanie lokalizacją fabryki Baykar w Rosji, po tym jak taka fabryka miała powstać w ZEA (tego ostatniego firma Baykar nie potwierdza).

Mówiąc o "współpracy militarno-technicznej" między Rosją a Turcją Pieskow stwierdził też, że kwestie takie są omawiane na niemal każdym spotkaniu Putina z Erdoganem. - A więc tak, temat współpracy militarno-technicznej będzie omówiony w Soczi - podsumował rzecznik Kremla.

Do spotkania Erdogana z Putinem ma dojść 5 sierpnia w Soczi.

Temat współpracy militarno-technicznej będzie omówiony w Soczi

Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla

Drony Bayraktar TB2, w czasie trwającej od 24 lutego wojny Rosji z Ukrainą wykazały się wysoką skutecznością. Wojna na Ukrainie to pierwszy przypadek, w którym drony te wykorzystano w warunkach pełnowymiarowej, regularnej wojny między dwoma państwami.

Ołeksij Reznikow, minister obrony Ukrainy, informował w czerwcu, że Ukraina otrzymała 50 dronów Bayraktar od tureckiej firmy Baykar od czasu inwazji Rosji na Ukrainę.