Amerykańska stacja po zapoznaniu się z materiałem ustaliła położenie geograficzne i potwierdziła autentyczność nagrań wideo, które zostały wykonane przez drona 12 i 13 marca.

Na nagraniu z 13 marca widać rosyjski pojazd wojskowy stojący na skrzyżowaniu. Trzy ciała na nagraniu - tuż przy ulicy - to te same zwłoki, które były widoczne na nagraniu z 1 kwietnia i na zdjęciach satelitarnych wykonanych przez Maxar Technologies 18 marca.

Czytaj więcej

Wywiad USA pomógł Ukrainie zestrzelić rosyjski samolot przewożący setki żołnierzy

Na dodatkowym nagraniu z drona z 13 marca widać inny rosyjski pojazd wojskowy, który porusza się dalej ulicą, w kierunku ciał.

Na nagraniu z 12 marca widać kilku rosyjskich żołnierzy wokół pojazdu wojskowego zaparkowanego przed domem, tuż obok ciał. Nie wiadomo, co Rosjanie robili w domu.

Rosyjscy urzędnicy - rzecznik prezydenta Władimira Putina Dmitrij Pieskow i minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow - wielokrotnie przekonywali, że filmy i zdjęcia satelitarne, na których widać ciała w Buczy, są fałszywe.

Czytaj więcej

Główny dowódca USA: Rosja nieodpowiedzialnie pobrzękuje nuklearną szabelką

To nagranie z drona jest pierwszym dowodem na to, że rosyjskie pojazdy i oddziały działają na ulicy, na której siły ukraińskie znalazły ciała po zajęciu miasta.