Ludzki dywan przed Bundestagiem. "Dość obietnic, czas działać!"

Kilka tysięcy osób położyło się na ziemi przed siedzibą niemieckiego Bundestagu. Domagali się wprowadzenia embarga na rosyjski gaz i ropę, by przypomnieć, że rosyjska armia torturuje i zabija Ukraińców.

Publikacja: 07.04.2022 00:31

Ludzki dywan przed Bundestagiem. "Dość obietnic, czas działać!"

Foto: AFP

Około 6 tys. ludzi leżało na trawniku przed niemieckim parlamentem, wielu z nich z ukraińskimi flagami lub ubranych w barwy Ukrainy. W ten sposób uczcili pamięć ofiar i przypomnieli niemieckim deputowanym o zbrodniach w ukraińskich miastach.

Podczas protestu odczytano relacje ludzi, którzy byli świadkami działań Rosjan w ukraińskich miastach i wsiach.

Uczestnicy domagają się natychmiastowego wprowadzenia embarga na rosyjskie węglowodory, bo takie sankcje dotknęłyby gospodarkę Rosji najmocniej.

Demonstracja odbyła się pod hasłem "Dość obietnic, czas działać" i "Embargo now". Była reakcją niemieckiego społeczeństwa na doniesienia z ukraińskiej Buczy, gdzie po wyzwoleniu miasta z rąk Rosjan ukraińska armia napotkała na ulicach ciała pomordowanych cywilów.Niektórzy mieli związane ręce, a zginęli od strzału w głowę.

Z Ukrainy dociera coraz więcej informacji o zbrodniach, jakich dopuszczają się rosyjscy żołnierze - zabijają cywilów bez przyczyny, gwałcą kobiety, dziewczęta, nawet 10-letnie. Ukraina zapowiedziała dokumentowanie zbrodni i ściganie ich sprawców, a potem postawienie ich przed międzynarodowymi trybunałami.

Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 468
Konflikty zbrojne
Sekretarz generalny ONZ: To się musi skończyć
Konflikty zbrojne
Rosja drugi raz od początku wojny informuje o swoich stratach
Konflikty zbrojne
Rosyjski bloger: Ukraina "wymyła" nasze wojska z brzegów Dniepru
Konflikty zbrojne
Potop po wysadzeniu tamy zalewa nie tylko Ukraińców. Rosjanie chcieli dokonać tylko niewielkiej eksplozji?
Konflikty zbrojne
Świat oburzony po wysadzeniu tamy w Nowej Kachowce. "Jak broń masowej zagłady"