Zakaz handlu w niedziele. Nawet zwolennicy zakazu dostrzegają jego koszty

Ponad 80 proc. za główny kłopot uważa pozbawienie grupy pracowników możliwości dorabiania w ten dzień. Są wśród nich także osoby pozytywnie oceniające zakaz handlu.

Aktualizacja: 07.04.2019 22:23 Publikacja: 07.04.2019 21:40

Zakaz handlu w niedziele. Nawet zwolennicy zakazu dostrzegają jego koszty

Foto: AdobeStock

Z badania przeprowadzonego w marcu przez Katedrę Marketingu UMCS w Lublinie wynika, że zakaz handlu pozytywnie ocenia co trzeci ankietowany, połowa jest przeciw, a pozostałym jest obojętny. Jednak nawet wśród zwolenników tego rozwiązania widać świadomość gospodarczych kosztów zarówno dla rynku pracy, jak i obrotów firm, głównie tych prowadzących sklepy czy punkty gastronomiczne w centrach handlowych. Akurat tej części rynku w kontekście wpływu zakazu handlu zupełnie nie zauważyło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w swoim raporcie o wpływie ustawy na gospodarkę, co zostało już bardzo krytycznie ocenione.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Handel
Burberry ponosi duże straty. Brytyjska marka podjęła radykalne kroki
Handel
Ceny rosną najwolniej w tym roku. Dzięki sieciom handlowym
Handel
Allegro rozszerza program Smart
Handel
Donald Trump obniża cła na towary z Chin o najniższej wartości
Handel
Żabka pokazała wyniki. Akcje tanieją