Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 11.07.2025 11:30 Publikacja: 24.09.2024 18:54
Carrefour szuka nabywcy na sieć przymarketowych stacji paliw
Foto: Bloomberg
W zeszył roku Carrefour pozbył się sieci sklepów działających pod szyldem Galerie Alkoholi. Ponad 20 sklepów zatrudniało około 160 osób, które straciły pracę. Galerie Alkoholi to sklepy przejęte przez Carrefour Polska od grupy kapitałowej Belvedere.
Francuski Carrefour jest w Polsce właścicielem sieci ok. 40 stacji paliw. W maju tego roku siec podpisała z estońska spółka Eleport strategiczną umowę o współpracy na polskim rynku, która dotyczy uruchomienia 170 punktów ładowania przy ponad 70 obiektach handlowych należących do francuskiej sieci, zlokalizowanych w 65 polskich miastach.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Prezydent USA Donald Trump napisał w liście do kanadyjskiego premiera Marka Carneya, że 1 sierpnia może nałożyć...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Wartość importu odzieży z Chin do Stanów Zjednoczonych spadła w maju do najniższego miesięcznego poziomu od 22 l...
Donald Trump zapowiedział we wtorek, że nałoży 50-procentowe cło na całą miedź importowaną do USA. Nie sprecyzow...
Giełdowa grupa VRG kierowana przez Mateusza Kolańskiego ogłosiła przejęcie w segmencie jubilerskim. Chodzi o zna...
Wszystkie kraje świata miały czas do 9 lipca na wypracowanie umów handlowych z USA. Prezydent Donald Trump przes...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas