Prezes Carrefour Polska na czele stowarzyszenia francuskich firm nad Wisłą

Tareck Ouaibi został nowym prezesem Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, jednej z najstarszych tego typu organizacji w Polsce. Łączna wartość inwestycji francuskich to już 107 mld zł

Publikacja: 19.05.2023 10:42

Prezes Carrefour Polska na czele stowarzyszenia francuskich firm nad Wisłą

Foto: Adobe Stock

Francja jest drugim największym inwestorem zagranicznym w Polsce, firmy z kapitałem francuskim stworzyły ponad 200 tys. bezpośrednich miejsc pracy i ponad drugie tyle u swoich partnerów, dostawców, podwykonawców.

Ich reprezentantem jest Francusko-Polska Izba Gospodarcza, która 16 maja wybrała nowy zarząd. Na jego czele stanął Tareck Ouaibi, prezes Carrefour Polska. W skład zarządu CCIFP, w funkcji wiceprezesów, weszli również Joanna Czynsz-Piechowiak, prezes Grupy Saint-Gobain w Polsce i Ukrainie, Bertrand Grèzes-Besset, chief information officer Orange Polska, Bertrand Jannet, partner Calan, Piotr Mietkowski, członek rady nadzorczej BNP Paribas Bank Polska, Ioana Parsons, general manager Ipsen Polska oraz Raphael Vieuxmaire, członek zarządu EXCO A2A Polska.

Czytaj więcej

Auchan idzie w ślady Lidla. Papierowe ceny znikają ze sklepowych półek

Tareck Ouaibi karierę w Carrefour rozpoczął w 1987 r. we Francji. W latach 1999-2011 pracował w Carrefour Polska m.in. jako dyrektor IT, członek zarządu odpowiedzialny za obszar HR, a następnie jako dyrektor operacyjny super i hipermarketów. Uczestniczył w procesie przejęcia firmy Ahold oraz rebrandingu marek Champion i Globi, a także tworzenia sieci franczyzowej Carrefour. W kolejnych latach zarządzał formatami hiper i supermarketów oraz convenience i cash & carry w Grecji i Francji, a ostatnio zajmował stanowisko COO w Carrefour Rumunia. Ma dyplom Faculte des sciences de Paris oraz Instytutu INSEAD Fontainebleau. Zna biegle francuski i angielski oraz komunikuje się po polsku.

- Najbliższe lata będą dla Polski niezwykle ważne z punktu widzenia rozwoju strategicznego. Żyjemy w czasach ciągłych zmian, dlatego też biznes musi nie tylko nadążać za nowymi trendami, ale również starać się je kształtować. Jako prezes CCIFP będę dążył do dalszego umacniania polsko-francuskiego partnerstwa gospodarczego, a drogą ku temu będą innowacje, zarówno w sensie technologicznym, cyfrowym, ale również w zakresie nowych produktów i metod ich wytwarzania, sposobów zarządzania, form pracy, czy w obszarze społecznym i środowiskowym – mówi Tareck Ouaibi.

Nowy prezes CCIFP zastąpił na tym stanowisku Fabrice Audan, prezesa Wyborowa Pernod Ricard w Polsce, który stał na czele Izby przez trzy ostatnie lata.

Francusko-Polska Izba Gospodarcza jest jedną z najstarszych i najbardziej dynamicznych Izb bilateralnych w Polsce, skupiającą blisko 400 firm francuskich i polskich. Należy do CCI France International, organizacji zrzeszającej 119 izb francuskich w 95 krajach świata. CCIFP wspiera swoich członków w rozwoju ułatwiając kontakty pomiędzy firmami i stanowi platformę dialogu z administracją publiczną. Pomaga również firmom polskim zainteresowanym wejściem na rynek francuski, a także inwestorom z Francji, którzy chcą rozwinąć się w Polsce.

Handel
Niemiecki koncern chciałby odkupić swój rosyjski biznes. Stawia warunki
Handel
Rosja: Chcesz kupić jajko? Musisz pokazać paszport
Handel
Bruksela walczy z „szybką modą” i chce zakazać spalania niesprzedanych ubrań
Handel
Rząd twierdzi, że pomaga dzieciom, ale VAT-u nie chce obniżyć
Handel
Załamanie sprzedaży: elektronika w dołku, mniejsze wydatki na dom
Handel
Coraz rozważniej robimy zakupy online