Chodzi o pralki wyprodukowane między marcem 2011 a kwietniem 2016 i dostępne wyłącznie na rynku amerykańskim oraz australijskim.

Samsung wyjaśnia, że problem dotyczy tylko modeli ładowanych od góry, które podczas prania wyjątkowo dużych rzeczy - na przykład pościeli, kołder czy dużych koców - mogą wpaść w wibracje i w rzadkich wypadkach doprowadzić do zranienia.

Właściciele pralek Samsunga mogą na specjalnej stronie internetowej sprawdzi czy ich model jest na liście potencjalnie niebezpiecznych pralek.

Amerykańskie media informują, że w USA doszło do 21 takich wypadków od początku zeszłego roku. Trzy osoby zdecydowały się na pozwy sądowe, głownie z powodu uszkodzenia pomieszczeń - dziur w sanach ale także zagrożenia życia.

Kłopoty samsunga ze smartfonem Galaxy Note 7

Na początku września Samsung Electronics ogłosił, że wycofuje ze sprzedaży smartfony Galaxy Note 7, gdyż niektóre zapaliły się lub eksplodowały podczas ładowania. Firma przygotowała urządzenia zastępcze dla klientów, którzy nabyli wadliwy model.

Smartfony Galaxy Note 7 znikną z półek sklepowych w 10 krajach, w tym w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych.

Galaxy Note 7 nie będzie wycofywany z Chin. Samsung poinformował, że w urządzeniach sprzedawanych w tym kraju wykorzystano baterie innego producenta.

Informacje o wycofaniu produktu pojawiły się zaledwie dwa tygodnie po wypuszczeniu na rynek przez Samsunga swego nowego flagowego smartfonu.

Autopromocja
Podwajamy subskrypcje

Kup kwartalną e‑prenumeratę, a my przedłużymy okres Twojej subskrypcji

KUP TERAZ

Niektórzy klienci skarżyli się, ze podczas ładowania ich telefony zapaliły się lub eksplodowały. Samsung potwierdził 35 takich przypadków w Korei Południowej oraz za granicą.

Od kilku tygodni użytkownicy smartfonów zamieszczali w mediach społecznościowych zdjęcia i nagrania wideo Galaxy Note 7; niektóre części urządzenia były całkowicie spalone. Internauci twierdzili, że ich telefony nagle się zapaliły.

W wyniku wewnętrznej kontroli firma ustaliła, iż powodem były wadliwe baterie wyprodukowane przez jednego z dwóch dostawców - poinformował przedstawiciel Samsunga Koh Dong Dzin na konferencji prasowej. Odmówił podania nazwy tego producenta.