Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 14.04.2017 08:50 Publikacja: 14.04.2017 08:43
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz
Polska Akademia Nauk wyłoniła 122 miasta, które potrzebują szczególnego wsparcia. Pakiet pomocy resortu obejmie jednak łącznie 255 miast. Są to ośrodki powyżej 20 tys. i powyżej 15 tys. mieszkańców.
"Ministerstwo Rozwoju ma nadzieję, że przygotowany pakiet pomoże wzmocnić rolę średnich miast, zbuduje ich potencjał, przyciągnie inwestycje; wpłynie tym samym na poprawę jakości życia mieszkańców. Wsparcie ma pochodzić m.in. z funduszy europejskich, a także polegać na preferencjach w lokowaniu inwestycji i ułatwianiu dostępu do Funduszu Inwestycji Samorządowych, zarządzanego przez Polski Fundusz Rozwoju" – czytamy w artykule.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
„Integrator Wawerski” – nowa inicjatywa skierowana do właścicieli firm oraz osób planujących rozpocząć działalno...
Komisja Europejska pracuje nad siedmioletnim budżetem Wspólnoty w wysokości 1,717 biliona euro. Ukraina może otr...
Prezydent Donald Trump ogłosił w sobotę, że Stany Zjednoczone nałożą 30 proc. cła na towary pochodzące z Unii Eu...
Rząd w Bukareszcie musi przeprowadzić bolesne reformy fiskalne po tym, jak Rumunii głęboko w oczy zajrzało ryzyk...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Wielkoskalowej powodzi nie przewidujemy - mówili dziś w Sejmie eksperci IMGW. Rzeki podniosły się nawet o 1,5 m....
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas