Reklama

Unia: Gorsza prognoza dla Rosji

Bruksela obniżyła prognozę dla rosyjskiej gospodarki na ten rok. PKB straci 1,9 procent.

Publikacja: 03.05.2016 13:59

Unia: Gorsza prognoza dla Rosji

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek jd Jerzy Dudek

Wcześniej eksperci Komisji Europejskiej zakładali, że w tym roku rosyjska gospodarka zmniejszy się jeszcze o 1,2 proc. (w 2015 r spadek wyniósł 3,7 proc.). Jednak nowa prognoza jest bardziej pesymistyczna. PKB spadnie o 1,9 proc., podała agencja Prime.

Natomiast w przyszłym roku ma być lepiej aniżeli głosiły wcześniejsze zapowiedzi. Wzrost wyniesie 0,5 proc. zamiast 0,3 proc. Komisja wyjaśnia te zmiany w prognozie sytuacją na rynku ropy. W tym roku pozostanie ona niska, co uderzy w zależne od eksportu surowców energetycznych finanse Rosji. Jednak w przyszłym ropa ma pójść w górę na tyle, by wspomóc wychodzenie Rosji z kryzysu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Gospodarka
Unia uderza w rosyjską ropę i jej nabywców. Pułap cenowy w dół, sankcje na Indie i Turcję
Gospodarka
Jak zmieniła się gospodarka USA i świata po pół roku rządów Trumpa?
Gospodarka
Kryzys już tu jest. Wszystkie starzejące się ręce na pokład
Gospodarka
Szansa dla początkujących przedsiębiorców. Rusza bezpłatny program mentoringowy
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Gospodarka
Na stole w Brukseli 88 miliardów euro dla Ukrainy
Reklama
Reklama