Piątkowa sesja rozpoczyna się od mocnej zwyżki indeksu WIG20. Na starcie zyskuje on 0,46 proc. i tym samym przekroczył okrągły poziomu na 2600 pkt.

Czwartek na warszawskim parkiecie był kolejnym dniem przeceny, zdecydowanie mocniejszej niż w środę. WIG20 stracił 1,23 proc. i zakończył dzień na poziomie 2589 pkt. Na wykresie powstała duża czarna świeca. Jak na razie początek handlu w ostatnim dniu tygodnia wydaje się dość optymistyczny. WIG20 wystartował powyżej zamknięcia z czwartku. Zdaje się, że walka będzie dziś o przebicie poziomu 2600 pkt. Jest to o tyle ważne, gdyż od tego będzie zależeć, czy mijający tydzień WIG20 zakończy na plusie, czy też nie. Przypomnijmy, że poprzedni tydzień indeks blue chips zakończył na pułapie 2601,8 pkt.

Dziś na czoło statystyki wysuwają się mBank oraz PKN Orlen. Obie spółki zyskują sporo ponad 1 proc. Jak na razie wszystkie banki świecą na zielono. Największym hamulcowym jest PGNiG, którego kurs spada o prawie 2 proc. Wygląda na to, że wyprzedaż akcji spółki powiązana jest z nową taryfą, którą zatwierdził Urząd Regulacji Energetyki. Co ciekawe, około połowa dotychczasowego obrotu na blue chips ma miejsce właśnie na walorach PGNiG.

Kolejny dzień mocnej obniżki dolara. Z rana za amerykańską walutę płacimy 3,32 zł, a za euro 4,14 zł.