Pierwsze minuty poniedziałkowego handlu przebiegają pod znakiem odrabiania strat po piątkowej przecenie. Pół godziny po starcie notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był 0,7 proc. powyżej ubiegłotygodniowego zamknięcia, powracając ponad poziom 2300 pkt.

Krajowe indeksy wspierają pozytywne nastroje na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie od początku handlu inwestorzy ochoczo zabrali się do odkupywania przecenionych w trakcie poprzednich sesji akcji. W efekcie kolor zielony zdecydowania przeważa na giełdach Starego Kontynentu. Dodatkowych emocji dostarczyły ostatnie w tym sezonie raporty wynikowe krajowych spółek.

Poniedziałkowe zwyżki indeksów w Warszawie zawdzięczamy przede wszystkim zwyżce papierów PKN Orlen i JSW, które notują najbardziej okazałe zwyżki z całego WIG20. Popyt, choć w mniejszej skali, uaktywnił się również na akcjach pozostałych spółek z indeksu. Do łask inwestorów wróciły też papiery banków i spółek energetycznych. Na drugim biegunie, wśród przecenionych walorów, znaleźć jedynie KGHM i mBank. Pozytywne nastroje udzieliły się graczom na szerokim rynku, gdzie w poniedziałkowy poranek zdecydowanie przeważa kolor zielony.