Aktualizacja: 18.10.2018 21:00 Publikacja: 18.10.2018 21:00
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
Temat zmiany kroku notowań wraca ze zdwojoną siłą. GPW chce, aby ta kwestia została ostatecznie uregulowana z początkiem 2019 r. W praktyce oznaczałoby to, że od stycznia część akcji będzie notowana z dokładnością do trzech, a nawet czterech miejsc po przecinku. Nie podoba się to jednak maklerom. Ci twierdzą, że czasu na dostosowanie się do zmian jest zbyt mało, i chcą przesunięcia terminu wdrożenia nowych zasad.
Problem w tym, że GPW już kilka razy poszła na ustępstwa wobec maklerów. Początkowo nowe kroki notowań miały być wprowadzone z początkiem 2018 r. Później ten termin został przełożony na 2 lipca. I od tej daty zdecydowano jednak odejść. Nowy termin wyznaczony został na 2 stycznia 2019 r.
Piątek na GPW stał pod znakiem rekordów. WIG20 ustanowił nowy rekord hossy., WIG, mWIG40 oraz sWIG80 ustanowiły...
WIG, mWIG40 oraz sWIG80 podczas czwartkowej sesji ustanowiły nowe historyczne rekordy. Na plusie, niemal przez c...
Po wczorajszych znacznych spadkach, ale i kontrze pod koniec sesji, w środę główne warszawskie indeksy rosną. Pu...
Choć na większości europejskich rynków jest dziś w miarę spokojnie, to na krajowych inwestorów najwyraźniej padł...
W pierwszym kwartale w Europie przeprowadzono więcej IPO niż rok temu. W statystykach mocno zaznaczyła się polsk...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas