mBank na otwarciu zniżkuje o 1,8 proc. Na czerwono świecą też walory Tauronu i KGHM. Z kolei na czele dużych spółek plasuje się Cyfrowy Polsat. Piątkowa sesja w pierwszej godzinie przypomina to, co działo się w czwartek - zmienność oraz obroty są mocno ograniczone. W czwartek WIG20 przez niemal cały dzień poruszał się w wąskim kanale, w zakresie około 5 pkt. Ostatecznie WIG20 finiszował zwyżką o 0,1 proc., natomiast obroty ledwo przekroczyły 600 mln zł. Sporo działo się na walorach Cyfrowego Polsatu, które zostały przecenione o 3,5 proc. Z kolei kurs Asseco Poland zyskiwał za sprawą zaproszenia do sprzedaży do 21,95 proc. akcji Asseco Poland po 65 zł za akcję.

Pierwsza część dzisiejszej sesji zapowiada się dość sennie, jednak po południu zmienność może wzrosnąć w związku z poprzedzającym dziś "dzień trzech wiedźm", tj. dniem rozliczania kontraktów.

Na szerokim rynku w piątek zyskuje Polnord po tym, jak pojawiła się informacja o rozpoczęciu przez zarząd negocjacji z węgierską firmą Cordia International. Cordia przeprowadzi badanie due diligence Polnordu.

Wspomnijmy, że czwartkowa sesja przyniosła kolejne rekordy S&P500. Inwestorów nie wystraszyło napięcie sytuacji ws. impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Główne indeksy w Azji aż tak pozytywnie nie reagowały. Podobnie dziś w Europie nastroje są raczej świąteczne. Niemiecki DAX, podobnie jak WIG20, z rana są w okolicach poziomów zamknięć z czwartku.

Złoty lekko zyskuje z rana wobec dolara wycenianego na 3,82 zł, oraz euro kosztującego 4,25 zł.