Pół godziny po rozpoczęciu notowań WIG20 znajdował się ok. 0,2 proc. na minusie. Do zakupów nie zachęca niezdecydowanie inwestorów handlujących na pozostałych europejskich rynkach akcji. Główne wskaźniki poruszają się tam blisko poziomów ze końca z piątkowej sesji, przy czym nieco więcej do powiedzenia mają sprzedający, stąd przewaga koloru czerwonego na indeksach.

W Warszawie największe spółki z WIG20 cieszą się ograniczonym zainteresowaniem kupujących. Większy popyt pojawił się na papierach spółek energetycznych, które mogą się pochwalić efektowną zwyżką. Na ten tydzień minister aktywów państwowych Jacek Sasin, zapowiedział przedstawienie projektu restrukturyzacji energetyki, zakładającego wydzielenie aktywów węglowych.

Powody do zadowolenia mają też posiadacze drożejących walorów PZU, Dino i Pekao. Natomiast na celowniku sprzedający znalazły się akcje spółek wydobywczych i koncernów rafineryjnych; PKN Orlen i Lotosu, pogłębiając korektę z końcówki minionego tygodnia. Chętnie pozbywano się również papierów Allegro, które korygują piątkowe odbicie.

Większym zainteresowaniem kupujących cieszą się spółki notowane na szerokim rynku akcji, gdzie w wyraźnej poniedziałkowy poranek w przewadze były drożejące walory. Zwyżkom przewodzą wspomniane już wcześniej spółki energetyczne oraz Oponeo.pl i Dadelo.