Reklama

Odbicie indeksów na GPW

Początek sesji na warszawskiej giełdzie upływa pod znakiem wzrostów głównych indeksów. Inwestorzy ochoczo zabrali się do odkupywania akcji, solidnie przecenionych dzień wcześniej.

Aktualizacja: 13.08.2015 10:14 Publikacja: 13.08.2015 10:05

Odbicie indeksów na GPW

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Pół godziny po rozpoczęciu notowań indeks WIG20 znajdował się 0,6 proc. ponad poziomem poprzedniego zamknięcia. Rodzime wskaźniki poruszają się zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez największe europejskie rynki akcji, gdzie w zdecydowanej większości przypadków dominuje kolor zielony. Poprawa nastrojów zachęciła graczy do uzupełnienia portfeli o przecenione papiery. Warto przypomnieć, że w środę na głównych europejskich rynkach akcji mieliśmy do czynienia z największą przeceną od blisko roku po tym, jak chińskie władze nieoczekiwanie przeprowadziły dewaluację juana.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Giełda
Inwestorzy w Warszawie ostrożnie podchodzą do zakupów akcji
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Giełda
Na GPW trwa przeciąganie liny
Giełda
Giełdy zareagowały na plan pokojowy. Warszawa została daleko w tyle
Giełda
Nancy Pelosi ma status legendarnej inwestorki
Giełda
Ciężki początek sesji na GPW. WIG20 ląduje na wsparciu
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama