Specjalizująca się w produkcji napojów private label oraz na zlecenie innych firm napojowych Krynica Vitami będzie 27. spółką, którą zadebiutuje w tym roku na warszawskiej giełdzie.

Oferta publiczna spółki obejmować miała do 7,1 mln akcji. W tym do ok. 1,6 mln akcji nowej emisji oraz do prawie 5,5 mln akcji sprzedawanych przez dotychczasowego akcjonariusza, który chciał zrealizować zyski z inwestycji.

Fram Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz zarząd Krynicy Vitamin nie zdecydowali się zejść jednak poniżej ceny maksymalnej, czyli 12,25 zł. W efekcie oferta obejmie niespełna 2,2 mln walorów (prawie 1,6 mln to nowe walory, reszta to akcje od Framu).

Do inwestorów instytucjonalnych trafi 77 proc. walorów, a do inwestorów indywidualnych 23 proc.

Spółka pozyskała niespełna 27 mln zł. Zarząd zapewnia jednak, że pozwoli jej to bez przeszkód realizować program inwestycyjny zakładający podwojenie mocy produkcyjnych, czyli do 500 mln puszek od 2016 r. Łącznie wydatki na inwestycje mają sięgnąć 31 mln zł.

- Krynica Vitamin jest spółką generującą silne dodatnie przepływy pieniężne, do tego jest niezadłużona, dlatego mamy wiele możliwości finansowania tej inwestycji. Do końca roku wydamy na nią 2 mln zł, nie licząc podwyższenia kapitału – powiedział Piotr Czachorowski, prezes Krynicy Vitamin.